Svojpomocne zrealizované úpravy v obci

29.06.2020

V mesiaci máj sme svojpomocne zrealizovali úpravu amerického pochovávania na miestnom cintoríne, keďže sa ukázalo, že šírka chodníka pri hrobových miestach je nepostačujúca. Navrhli a zrealizovali sme zmenu, kde každý rad hrobových miest bude mať samostatný chodník.

Zároveň s touto úpravou sme zrealizovali aj rozšírenie cesty v dĺžke cca 130 metrov o miesta na parkovanie smerom od domu smútku k obci. Ako podklad sme použili stavebnú suť vzniknutú z výstavby chodníkov v obci v minulom období. Povrch týchto parkovacích miest je finálne pokrytý frézovaným asfaltom.

Po vyprataní sute a navození výkopovej zeminy sa previedla aj revitalizácia okolia kopca, ktorý sa stal čistejším a bezpečnejším miestom .

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri týchto prácach, a to menovite:

• Miroslav Vartaš
  • Miroslav Jožio